MTÜ SK Jõud Junior on loodud 2010. aastal eesmärgiga:

  • populariseerida noorte hulgas raskejõustikku;

  • arendada Tartu linnas klassikalist tõstmist;

  • organiseerida tõstespordialast treeningtööd ja ühendada harrastajaid;

  • korraldada tõstespordiga seotud võistlusi, treeninglaagreid ja muid üritusi;

  • propageerida Tartu linna noorte hulgas sportlikku tegevust ja tervislikke eluviise;

  • aidata kaasa noorte sportliku eneseteostuse saavutamisel.

Klubi asutaja on endine tõstja ja pikaajaline 6. kategooria tõstespordi treener Igor Baškirov. Klubi on  toetuste abil muretsenud vajalikud spordivahendid ja võtnud osa paljudest võistlustest. Arendatakse koostööd teiste, nii Eesti kui ka välismaa spordiklubidega, et noorsportlased saaksid pidevalt uusi vajalikke võistlus- ja treeningkogemusi. Praegu on SK Jõud Junior Eesti üks suurimatest laste tõstmisega tegelev spordiklubi. Treenitakse A. Le Coq spordimajas ja Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumis.

SK Jõud Juniori ridadesse kuulub ka Eesti Tõstespordiliidu poolt korduvalt parimaks naistõstjaks valitud Triin Põdersoo, kes võistleb kõrgete kohtade eest Euroopas, püstitanud hulgaliselt Eesti rekordeid nii juunioride, U23 kui ka täiskasvanute vanuseklassis kehakaalus -75kg ja +75kg. Triin on spordiklubis tegev ka noorte treenerina.

2011. aastal taaselustas SK Jõud Junior 18-aastase vaheaja järel Tartu linna meistrivõistlused tõstmises ning jätkas selle korraldamist ka 2016. aastal. Võistlusel osalevad sportlased nii Eestist, Lätist, Valgevenest kui ka Venemaalt. Võistlus viiakse läbi A le Coq spordimajas. Tartu linna MV tõstmises on plaanis korraldada igal aastal, sest see mõjub positiivselt tõstespordi arendamisele. Iga aastaga tekib juurde rohkem huvilisi ja sportlasi. Võislust tuleb vaatama rohkem nii täiskasvanuid kui ka noori inimesi, mis soodustab raskejõustiku populariseerimist. SK Jõud Juniori asutaja ja treener Igor Baškirov, kes oli Tartu linna MV 2014 peaorganisaator, sai  ETL-i poolt tunnustatud kui “2014. a parima korraldusega võistlus“.

Tuleviku eesmärgiks on laiendada veelgi klubilist tegevust, leida ning toetada andekaid sportlasi, tõstespordi propageerimisega tuua rohkem noori spordi juurde ja innustada neid, pakkudes võimalusi treenimiseks ning võistlustest osavõtmiseks.

Spordiklubi tegevust on toetanud Tartumaa Spordiliit Jõud, Eesti Tõstespordi Liit, Tartu LV kutuuriosakond, Kultuurkapital, Zep Eesti OÜ, Olerex, K-Rauta ja peasponsor Madix Teritus OÜ.